Tailwind Traditional Glider
Code:
TW-GL215
Weight:
70 lbs
Dimensions:
36 in L x 28 in W x 43 in H
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
Details
Traditional Glider
More Information
| Style | Glider |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Dimensions | 36 in L x 28 in W x 43 in H |
| Overall Width | 28in |
| Overall Height | 43in |
| Seat Height | 17in |
| Some Assembly Required | No |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions