Details
Amish Poly Gliding Ottoman
More Information
| Style | Ottoman / Foot Stool |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 19 in W x 19 in D x 14 in H |
| Overall Width | 19 in |
| Overall Height | 14 in |
| Overall Depth | 19 in |
| Some Assembly Required | No |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes: (1) Gliding Ottoman
- Ships fully assembled
- Handcrafted in the USA