La Jolla Bar Set
Special Price
$1,456.30
FREE Shipping
$3,024.54
- You Save: $1,568.24 ( 51.85% )
Code:
EO-C320-C321
Weight:
168 lbs
Dimensions:
Complete Details in Specifications
Assembly:
Fully Assembled (PDF)
Details
The Eagle One La Jolla Bar Set features two Captains Bar Chairs and the La Jolla Bar Table. Constructed from 100% recycled GREENWOOD which is weather resistant. You can count on this outdoor bar set never rotting, warping or corroding. In fact, because of the weather resistance of the recycled plastic material you will never need to sand, paint or refinish this set to keep it looking new.
More Information
| Style | Bar Set |
|---|---|
| Furniture Height | Bar |
| Features | Sets |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | Complete Details in Specifications |
| Overall Width | Chair 25 in - Table 43 in |
| Overall Height | Chair 47.5 in - Table 42.5 in |
| Overall Depth | Chair 24 in - Table 43 in |
| Some Assembly Required | No |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions