Details
The Arm Chairs made from recycled poly material makes for a quaint seating area when paired together. Enjoy quiet moments resting on a eco-friendly, virtually maintenance free casual, outdoor chair. The Arm Chair is assembled using stainless steel hardware and is weather resistant. This outdoor furniture can be left out all year round and will easily clean with soap and water, as needed.
More Information
| Furniture Height | Standard |
|---|---|
| Features | Arm Chair |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 25 in L 29 in W x 37 in H |
| Overall Width | 29in |
| Overall Height | 37in |
| Overall Depth | 25in |
| Seat Height | 17in |
| Some Assembly Required | No |
| Proposition 65 | No |
Reviews 1
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions