CR Plastics Generations Adirondack Seat Cushion
More Information
| Collection | Generation |
|---|---|
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 21.5 in W x 16.5 in D x 1.5 in T |
| Overall Width | 21.5 in |
| Overall Height | 1.5 in T |
| Overall Depth | 16.5 in |
| Some Assembly Required | No |
| Warranty | 1 Year Fabric Warranty |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes: (1) CR Plastics Generations Adirondack Seat Cushion
- Made from weather and fade resistance fabrics
- Tie ons included
- Available in 5 fade resistant designer colors
- 1 Year Fabric Warranty