Details
Comfort Park Avenue 8 Ft Bench
More Information
| Furniture Height | Standard |
|---|---|
| Leg Depth | 25 in |
| Leg Width | 28 in on each center |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 4 Person |
| Dimensions | 96 in x 26.88 in x 33.5 in |
| Overall Width | 96 in |
| Overall Height | 33.5 in |
| Overall Depth | 26.88 in |
| Seat Width | 96 in |
| Seat Height | 17.252 in |
| Seat Back | 16.5 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews 1
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Commercial Grade Poly Bench
- Made in the USA