Frog Furnishings Colonial 8 ft Poly Bench
Special Price
$884.52
FREE Shipping
$895.05
- You Save: $10.53 ( 1.18% )
Code:
FF-PB8-COL
Weight:
210 lbs
Dimensions:
96 in x 25 in x 33.5 in
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
Details
The Colonial 8 Ft Bench
More Information
| Furniture Height | Standard |
|---|---|
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 4 Person |
| Dimensions | 96 in x 25 in x 33.5 in |
| Overall Width | 96 in |
| Overall Height | 33.5 in |
| Overall Depth | 25 in base - top 26.86 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Commercial Grade Poly Bench