Details
POLYWOOD Club Side Table perfectly complements the POLYWOOD Club Chair or the POLYWOOD Club Mission Chair and Ottoman. This POLYWOOD Club Side Table is constructed from POLYWOOD lumber which offers virtually maintenance free care! Made from recycled plastic lumber - this outdoor patio furniture requires no sanding, painting or refinishing to keep your POLYWOOD furniture looking new year after year. Just simply hose and go!
More Information
| Style | Side / End Table |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Table Shape | Square |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 17 3/4 in X 17 3/4 in X 16 in |
| Overall Width | 17 3/4 in |
| Overall Height | 16 in |
| Overall Depth | 17 3/4 in |
| Seat Height | n/a |
| Seat Size | n/a |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 1 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Customer Favorite in Black, Mahogany or White ONLY