Eagle One Sydney Big Deck Box - New England Pattern
Special Price
$875.00
FREE Shipping
$1,195.00
- You Save: $320.00 ( 26.78% )
Code:
EO-C395LNEW
Weight:
75 lbs
Dimensions:
61 in L 23 in W x 23.5 in H
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
Details
The Sydney Big Deck Box by Eagle One is the perfect solution to your outdoor storage needs. This oversized deck box is constructed from 100% GREENWOOD which is recycled plastic that is weather resistant and will not chip, rot, warp, corrode or fade. Whether you use the Sydney Big Deck Box on your deck, porch, patio or poolside it will neatly store you gardening or pool equipment, car care products or tools.
More Information
| Style | Deck / Storage Box |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 61 in L 23 in W x 23.5 in H |
| Overall Width | 23 in |
| Overall Height | 23.5 in |
| Overall Depth | 61 in |
| Seat Height | 23.5 in |
| Seat Size | 23 in D x 61 in W |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews 2
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions