Amish Poly Woodland Swivel Glider - Sold in Pairs
More Information
| Style | Glider |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Features | Swivel |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 26 in W x 27 in D x 42 in H |
| Overall Width | 26 in |
| Overall Height | 42 in |
| Overall Depth | 27 in |
| Seat Height | 17.5 in H |
| Some Assembly Required | No |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes: (2) Woodland Swivel Gliders
- Ships fully assembled
- Handcrafted in the USA