Amish Poly Woodland Rocker Set
Details
Amish Poly Woodland Rocker Set
More Information
| Style | Rocking Set |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Features | Sets |
| Commercial | No |
| Table Shape | Oval |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Dimensions | Rockers: 26 in W x 31 in D x 39 in H - End Table: 22 in W x 15 in D x 20 in H |
| Overall Width | Rockers: 26 in - End Table: 22 in |
| Overall Height | Rockers: 39 in - End Table: 20 in |
| Overall Depth | Rockers: 31 in - End Table: 15 in |
| Seat Height | 16.5 in |
| Some Assembly Required | No |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews 10
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes: (2) Woodland Rockers & (1) Oval End Table
- Ships fully assembled
- Handcrafted in the USA