Amish Poly Balcony Table & Fan-Back Swivel Bar Chair Set
Special Price
$3,672.21
FREE Shipping
$5,589.28
- You Save: $1,917.07 ( 34.30% )
Details
Amish Poly Swivel Balcony Table & Chair Bar Set
More Information
| Style | Bar Chair |
|---|---|
| Furniture Height | Bar |
| Features | Swivel |
| Collection | Fanback |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 4 Person |
| Dimensions | Swivel Bar Chair (328B ) 27 in D x 26 in W x 49 in H Seat Size: 19"D x 21"W x 27"H |
| Overall Width | Table: 48 in - Chair: 26 in |
| Overall Height | Table: 39 in - chair: 49 in |
| Overall Depth | Table: 48 in - Chair: 27 in |
| Seat Height | 27 in |
| Seat Size | 21 in w x 19 in d |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews 2
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Customer Favorite in weatherwood on brown & weatherwood on black
- Smooth, heavy-duty 360 swivel
- Amish made in the USA
- Designed for year-round use
- Little-to-no maintenance
- You pick any color combination
- Contoured seat and back for maximized comfort
- Set includes: (4) Fan-Back Swivel Bar Chairs & (1) 48 in Round Bar Table