Amish Poly Snuggle-Back Swivel Glider Set
Details
Amish Poly Snuggle-Back Swivel Glider Set
More Information
| Style | Glider |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Features | Swivel |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 4 Person |
| Dimensions | Gliders: 29 in W x 32 in D x 43 in H - End Table: 21 in W x 21 in D x 22 in H |
| Overall Width | Gliders: 29 in - End Table: 21 in |
| Overall Height | Gliders: 43 in - End Table: 22 in |
| Overall Depth | Gliders: 32 in - End Table: 21 in |
| Seat Height | 17.5 in |
| Some Assembly Required | No |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes: (4) Snuggle-Back Swivel Gliders & (2) Round End Table
- Ships fully assembled
- Handcrafted in the USA