Amish Poly Snuggle-Back Settee w/Cup Holders
Details
Amish Poly Snuggle-Back Settee w/Cup Holders
More Information
| Style | Cup Holder |
|---|---|
| Features | Sets |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Dimensions | Chairs: 31 in W x 31 in D x 40 in H - Table: 18 in W x 20 in D |
| Overall Width | Chairs: 31 in - Table: 18 in |
| Overall Height | 40 in |
| Overall Depth | Chairs: 31 in - Table: 20 in |
| Seat Height | 16 in |
| Some Assembly Required | No |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes:
- (2) Snuggle-Back Adirondack Chairs
- (2) Cup Holders
- (1) Insert Table
- Individual products ship fully assembled
- Handcrafted in the USA