Amish Poly Snuggle-Back Folding Adirondack Firepit Set
Details
Amish Poly Snuggle-Back Folding Adirondack Firepit Set
More Information
| Style | Fire Pit / Table |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Features | Sets |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 4-6 Person |
| Dimensions | 31 in W x 31 in D x 41 in H - Each Chair |
| Overall Width | 31 in |
| Overall Height | 41 in |
| Overall Depth | 31 in |
| Seat Height | 16 in |
| Some Assembly Required | No |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes: (5) Snuggle-Back Folding Adirondack Chairs
- Ships fully assembled
- Handcrafted in the USA