Amish Poly Snuggle-Back 5 ft Double Glider w/ Console
More Information
| Style | Glider |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Dimensions | 65 in W x 33 in D x 42 in H |
| Overall Width | 65 in |
| Overall Height | 42 in |
| Overall Depth | 33 in |
| Seat Height | 17 in H |
| Some Assembly Required | No |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes: (1) Snuggle-Back 5 ft Double Glider w/ Console
- Ships fully assembled
- Handcrafted in the USA