Amish Poly Fanback 3 pc Glider Set
Special Price
$1,904.61
FREE Shipping
$2,897.92
- You Save: $993.31 ( 34.28% )
Details
Amish Poly Fanback 3 pc Glider Set
More Information
| Style | Glider |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Features | Sets |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2-4 Person |
| Dimensions | Fanback Glider 28 in D x 28 in W x 45 in H Fanback Glider 28 in D x 51 in W x 45 in H Round Side Table 22 in Dia x 20 in H |
| Overall Width | Single: 28 in - Double: 51 in - Table: 22 in |
| Overall Height | Gliders: 45 in - Table 20 in |
| Overall Depth | Gliders: 28 in - Table: 22 in |
| Seat Height | 18 in |
| Seat Size | Single: 23 in w x 20 in d - Double: 46 in w x 20 in d |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments