Amish Poly English Garden Swivel 5 pc Dining Set
Special Price
$3,436.38
FREE Shipping
$5,219.61
- You Save: $1,783.23 ( 34.16% )
Details
Amish Poly English Garden Swivel 5 pc Dining Set
More Information
| Style | Dining Set |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Features | Swivel |
| Commercial | No |
| Table Shape | Square |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 4 Person |
| Dimensions | Swivel: 26 in D x 24 in W x 40 in H Table: 43 in Sq x 30 in H |
| Overall Width | Table: 43 in - Chair 24 in |
| Overall Height | Table: 30 in - Chair: 40 in |
| Overall Depth | Table: 43 in - Chair: 26 in |
| Seat Height | 18 in |
| Seat Size | 19 in x 17 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Recycled poly construction
- No need to store in the winter
- Stainless steel hardware
- Amish Made - heavy duty construction
- Custom two tone colors
- Set includes: (4) English Garden Swivel Dining Chairs & (1) 43 in Dining Table