Amish Poly Snuggle-Back Swivel Dining Chair - Sold in Pairs
Details
Amish Poly Dining Height Snuggle Back Swivel Chair
More Information
| Style | Dining Chair |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Features | Swivel |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 28 in W x 26 in D x 37 in H |
| Overall Width | 28 in |
| Overall Height | 37 in |
| Overall Depth | 26 in |
| Seat Height | 17.5 in |
| Some Assembly Required | No |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes: (2) Snuggle-Back Swivel Dining Chairs
- Ships fully assembled
- Handcrafted in the USA