Details
Amish Poly Dining Height 48in Backless Bench
More Information
| Style | Bench |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2-4 Person |
| Dimensions | 48 in W x 14 in D x 18 in H |
| Overall Width | 48 in |
| Overall Height | 18 in |
| Overall Depth | 14 in |
| Seat Height | 18 in |
| Seat Size | 14 in D x 48 in W |
| Some Assembly Required | No |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes: (1) 48 in Backless Dining Bench
- Ships fully assembled
- Handcrafted in the USA