Amish Poly 44 in x 84 in Oval Dining Table
Details
Amish Poly Dining Height 44in x 84in Oval Table
More Information
| Style | Dining Table |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Commercial | No |
| Table Shape | Oval |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 6-8 Person |
| Dimensions | 84 in L x 44 in D x 29.5 in H |
| Overall Width | 84 in |
| Overall Height | 29.5 in |
| Overall Depth | 44 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes: (1) 44 in x 84 in Oval Dining Table
- Comes with 1 5/8 in Umbrella Hole & Plug
- Handcrafted in the USA