More Information
| Style | Glider |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Dimensions | 54 in W x 31 in D x 41 in H |
| Overall Width | 54 in |
| Overall Height | 41 in |
| Overall Depth | 31 in |
| Seat Height | 17.5 in H |
| Some Assembly Required | No |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes: (1) Craftsman Double Glider
- Ships fully assembled
- Handcrafted in the USA