Amish Poly Daisy Counter Swivel Arm Chair - Sold in Pairs
Details
Amish Poly Counter Height Daisy Arm Swivel Chair
More Information
| Furniture Height | Counter |
|---|---|
| Features | Swivel |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 26 in W x 30 in D x 43 in H |
| Overall Width | 26 in |
| Overall Height | 43 in |
| Overall Depth | 30 in |
| Seat Height | 23.75 in |
| Some Assembly Required | No |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes: (2) Daisy Counter Swivel Arm Chairs
- Ships fully assembled
- Handcrafted in the USA