Amish Poly Comfy-Back Swivel Glider - Sold in Pairs
Details
Amish Poly Comfy-Back Swivel Glider
More Information
| Style | Glider |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Features | Swivel |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 1 Person |
| Dimensions | 29 in W x 32 in D x 43 in H |
| Overall Width | 29 in |
| Overall Height | 43 in |
| Overall Depth | 32 in |
| Seat Height | 17.5 in |
| Some Assembly Required | No |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes: (2) Comfy-Back Swivel Gliders
- Ships fully assembled
- Handcrafted in the USA