Amish Poly Comfy-Back Chaise Lounge Set
Details
Amish Poly Comfy-Back Chaise Lounge Set
More Information
| Style | Chaise Lounge |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Features | Sets |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 4 Person |
| Dimensions | Lounge Chairs: 32 in W x 65 in D x 44 in H - Side Tables: 21 in W x 22 in H |
| Overall Width | Lounge Chairs: 32 in - Side Tables: 21 in |
| Overall Height | Lounge Chairs: 44 in - Side Tables: 22 in |
| Overall Depth | Lounge Chairs: 65 in - Side Tables: 21 in |
| Seat Height | 15.5 in |
| Some Assembly Required | No |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes: (4) Comfy-Back Chaise Lounges & (3) Round End Tables
- Ships fully assembled
- Handcrafted in the USA