Amish Poly Bistro Table & Fan-Back 8-Chair Dining Set
Special Price
$5,248.90
FREE Shipping
$7,993.22
- You Save: $2,744.32 ( 34.33% )
Details
Amish Poly Bistro Table & Chair Dining Set
More Information
| Style | Dining Set |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Features | Sets |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 8 Person |
| Dimensions | Bistro Chair (321D) - 26 in D x 26 in W x 43 "H 96 in Dining Table (896D) 96 in L x 43 in W x 30 in H |
| Overall Width | Table: 43 in - Chair: 26 in |
| Overall Height | Table: 30 in - Chair: 43 in |
| Overall Depth | Table: 96 in - Chair: 26 in |
| Seat Height | 18 in |
| Seat Size | 21 in x 19 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- You Pick any color combination
- Amish-made from recycled poly lumber
- Exceptional quality at an amazing price
- heavy-duty construction
- Contoured seat and back for maximize comfort
- All-weather performance furnishings
- Made from milk jugs
- Set includes: (8) Fan-Back Dining Chairs & (1) 96 in Dining Table