Amish Poly Fan-Back Bistro 7 Pc Dining Set
Special Price
$4,103.44
FREE Shipping
$6,249.75
- You Save: $2,146.31 ( 34.34% )
Details
Amish Poly Bistro 7 pc Dining Set
More Information
| Style | Dining Set |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Features | Sets |
| Collection | Fanback |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 6 Person |
| Dimensions | Bistro Chair (321D) - 26 in D x 26 in W x 43 in H ï¾– Seat Size: 19 in D x 21 in W x 18 in H 60 in Round Table (760D) ï¾– 60 in Dia x 30 in H |
| Overall Width | Table: 60 in - Chair: 26 in |
| Overall Height | Table: 30 in - Chair: 43 in |
| Overall Depth | Table: 60 in - Chair: 26 in |
| Seat Height | 18 in |
| Seat Size | 21 in w x 19 in d |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments