Amish Poly Bistro 30in Dining Table & Chair Set
Special Price
$1,507.07
FREE Shipping
$2,291.04
- You Save: $783.97 ( 34.22% )
Details
Amish Poly Bistro 30in Dining Table & Chair Set
More Information
| Style | Dining Table |
|---|---|
| Furniture Height | Dining |
| Features | Sets |
| Collection | Fanback |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Dimensions | Bistro Chair (321) - 26 in D x 26 in W x 43 in H ï¾– Seat Size: 19 in D x 21 in W x 18 in H 30 in Bistro Table (730D) 30 in Dia x 30 in H |
| Overall Width | Table: 30 in - Chair: 26 in |
| Overall Height | Table: 30 in - Chair: 43 in |
| Overall Depth | Table: 30 in - Chair: 26 in |
| Seat Height | 18 in |
| Seat Size | 21 in w x 19 in d |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Recycled poly, all-weather material
- Handcrafted by skilled Amish craftsman
- Designed to be left out year-round
- Contoured seat and back for maximum comfort
- Heavy-duty legs
- Highest quality at a Great Price
- Set includes: (2) Fan-Back Dining Chairs & (1) 30 in Dining table