Amish Poly 44 in x 60 in Oval Bar Table
Details
Amish Poly Bar Height 44in x 60in Oval Table
More Information
| Style | Bar Table |
|---|---|
| Furniture Height | Bar |
| Commercial | No |
| Table Shape | Oval |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 4-6 Person |
| Dimensions | 60 in L x 44 in D x 41.5 in H |
| Overall Width | 60 in |
| Overall Height | 41.5 in |
| Overall Depth | 44 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- Includes: (1) 44 in x 60 in Oval Bar Table
- Comes with 1 5/8 in Umbrella Hole & Plug
- Handcrafted in the USA