Details
Amish Poly 72 in Square Bar Table
More Information
| Style | Bar Table |
|---|---|
| Furniture Height | Bar |
| Commercial | No |
| Table Shape | Square |
| Umbrella Hole | Yes |
| Seating Capacity | 8 Person |
| Dimensions | 72 in w x 72 in d x 39 in h |
| Overall Width | 72 in |
| Overall Height | 39 in |
| Overall Depth | 72 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments
Features
- Designed to comfortably seat 10-12
- Designed for year-round use
- Handcrafted from recycled poly
- Eco-Friendly recycled poly
- Little to No maintenance