Details
Amish Poly 7' Picnic Table
More Information
| Style | Picnic Table |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Table Shape | Rectangle |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 8 Person |
| Dimensions | 84 in l x 57.5 in d |
| Overall Width | 84 in |
| Overall Depth | Overall: 57.5 in - table top 28 in |
| Some Assembly Required | No |
| Warranty | 20 Yr Res / 5 Yr Comm |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions