All-Weather Round Side Table
Special Price
$95.99
FREE Shipping
$129.59
- You Save: $33.60 ( 25.93% )
Code:
PW-AWT18
Weight:
18 lbs
Dimensions:
18 in x 18 in x 18 in
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
Details
The All-Weather Round Side Table provides the perfect spot for a cold beverage, adds a splash of color and is still weather resistant and virtually maintenance free!
More Information
| Style | Side / End Table |
|---|---|
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 18 in x 18 in x 18 in |
| Overall Width | 18 in |
| Overall Height | 18 in |
| Overall Depth | 18 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- All weather resistant
- Available in 13 colors
- Handcrafted in the USA
- Minimal assembly required
- Ideal for Commercial or Residential applications
- Virtually maintenance free
- Assembled with stainless steel hardware
- Constructed from 100% recycled polywood lumber