All-Weather Adirondack Ottoman
Special Price
$109.99
FREE Shipping
$148.49
- You Save: $38.50 ( 25.93% )
Code:
PW-AWO1820
Weight:
17 lbs
Dimensions:
14 in H x 20 in W x 18 in D
Assembly:
Some Assembly Required (PDF)
Details
The All Weather Adirondack Ottoman adds extra comfort to your All Weather Adirondack Chair! Virtually maintenance free, built to withstand all weather elements and more resilient that wood!
More Information
| Style | Ottoman / Foot Stool |
|---|---|
| Furniture Height | Standard |
| Commercial | No |
| Umbrella Hole | No |
| Dimensions | 14 in H x 20 in W x 18 in D |
| Overall Width | 20 in |
| Overall Height | 14 in |
| Overall Depth | 18 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Proposition 65 | No |
Reviews
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Features
- All weather resistant
- Available in 13 colors
- Handcrafted in the USA
- Minimal assembly required
- Ideal for Commercial or Residential applications
- Virtually maintenance free
- Assembled with stainless steel hardware
- Constructed from 100% recycled polywood lumber