Luxcraft Adirondack Balcony Set
Details
Luxcraft / Crestville® Adirondack Balcony Set
Chairs 30in W x 34in D x 49in H
Seat: 23in SW x 18in SD
Table: 32.5in W x 32.5in D x 36in H
Standard without umbrella hole
More Information
| Family ID | (2)PABC-(1)PBAT |
|---|---|
| Style | Counter Chair |
| Furniture Height | Counter |
| Features | Sets |
| Commercial | No |
| Table Shape | Round |
| Umbrella Hole | No |
| Seating Capacity | 2 Person |
| Dimensions | Chairs 30in W x 34in D x 49in H Seat: 23in SW x 18in SD Table: 32.5in W x 32.5in D x 36in H Standard without umbrella hole |
| Overall Width | Chairs: 30 in - Table 32.5 in |
| Overall Height | Chairs: 49 in - Table: 36 in |
| Overall Depth | Chairs: 34 in - Table: 32.5 in |
| Seat Width | 23 in |
| Seat Depth | 18 in |
| Seat Height | 23.5 in |
| Some Assembly Required | Yes |
| Warranty | Lifetime |
| Proposition 65 | No |
Reviews 5
Write Your Own Review
Q & A
Customer Questions
Product Attachments